топографічна карта

Карти Полтавської області

Карти Полтавської області Великобагачанський район Гадяцький район Глобинський район Гребінківський район Диканський район Зіньківський район‎ Карлівський район Кобеляцький район‎ Козельщинський район Котелевський район Кременчуцький район Лохвицький район Лубенський район Машівський район‎ Миргородський район Новосанжарський район Оржицький район Пирятинський район Полтавський район Решетилівський район Хорольський район Семенівський район Чорнухинський район‎ Чутівський район Шишацький район
icon

ОБЕРІТЬ РАЙОН

Більське городище

Полтавська область

Карта Полтавської області, як пряма спадкоємиця Полтавської губернії, таїть у собі безліч цікавих і унікальних місць, повз які неможливо пройти ні історику, ні археологу, ні, звичайно ж, шукачу скарбів.

Полтавська область, а точніше землі, де вона розташована, можуть похвалитися понад десятитисячолітньою історією. Неможливо не згадати про маленький за своїм розміром населений пункт Більск, який завдяки своїй історії став відомим на весь світ. Важко уявити, що це місце стало на деякий час столицею скіфо-сарматського царства і носило ще одну назву – Гелон.

Скіфські карти Більського городища

Перші згадки ми можемо знайти у французького вченого Гійома де Боплана, який залишив величезний і один з перших осмислених творів про Україну, відвідавши її в середні віки, бувши архітектором і інженером в тоді ще Речі Посполитій. (Карта Боплана представлена на нашому сайті в декількох варіантах і роздільній здатності).

Мало хто знає, що Більське городище на сьогодні є найбільшим місцем поселення скіфів в усій Східній частині Європи, маючи протяжність майже 40 кілометрів, яке протягом вже майже 100 років з моменту початку офіційних розкопок (1906 року) надає багатий і різноманітний матеріал для вивчення.

 

 

 

Гетьман України Іван Мазепа

1709 рік став переломним і трагічним не тільки для України, але й для більшої частини Європи. Саме в цей рік, на схилах річки Ворскла відбулася знаменита “Полтавська битва” між шведським королем Карлом XII і московським царем Петром.

Не будемо вдаватися в детальний опис і коментарі до подій того часу, вже багато написано і багато сказано до нас, але лише нагадаємо, що ця битва послужила ще більшим приводом для поневолення України тодішнім московським царством, яке вкрали у нас назву “Русь” і стало називатися пізніше російською імперією. З часом багато що було украдено, змінено і перекручено правителями, царями і вже президентами “білокам’яної”.

На нашому сайті ви знайдете досить обширний перелік матеріалів по картам різних історичних періодів, від карт Полтавської губернії, до карт УРСР Полтавської області і сучасних мап. Нижче наведений список найпопулярніших карт:

  • Карти триверстовки Полтавської губернії
  • Карти Шуберта нової редакції Полтавської губернії
  • Карти генштабу Полтавської області
  • Карти РСЧА по м. Полтава і районах (500-метровки)
  • Прив’язані карти супутникових знімків Google всієї Полтавської області
  • Німецькі військові карти, часів Другої світової війни

Ці та інші карти ви можете завантажити безкоштовно на нашому сайті, багато з яких вже йдуть з прив’язкою для навігаторів GPS і програми Ozi Explorer або Androzik.