топографічна карта

Плани генерального межування (ПГМ Херсонської губернії)

ПГМ Херсонської губернії Овіопольський повіт Єлисаветградський повіт Олександрійський повіт
icon

ОБЕРІТЬ ПОВІТ

Херсонська губернія

Плани генерального межування Херсонської губернії

Старі карти Херсонської губернії представлені ще одним типом карт, а саме планами генерального Межування. Загалом ці карти можна вважати одними з перших карт з докладно нанесеними кордонами сіл, хуторів та повітів загалом, робота над якими почалася в другій половині 18 століття (карти для багатьох губерній та окремих повітів були намальовані вже до кінця століття, а деякі були готові вже до кінця наступного). Карти мають велику схожість з картами Менде, які були випущені значно пізніше і мали масштаб 1 верста в 1 дюймі,  і основою для яких послужили саме послужили плани генерального межування. Але, нажаль, ці карти видавалися лише для декількох губерній, жодна з яких не знаходилася на території сучасної України.

Звісно, ми повинні розуміти, що карти ПГМ не є точним мірилом сіл, хуторів та інших об’єктів, порівняних з сучасністю, оскільки умови та інструменти картографів у той час були природно примітивними та обмеженими.

Херсонська губернія м. Херсон

Сама Херсонська губернія, як і Катеринославська, була утворена на початку 19 століття у 1802 році і існувала аж до початку 20 століття. Наразі наш сайт має карти 3 повітів: ПГМ Олександрійський повіт, ПГМ Єлисаветградський повіт, ПГМ Ольвіопольський повіт. З розвитком нашого ресурсу та доступністю матеріалу ми будемо постійно додавати нову інформацію для безкоштовного завантаження.