Старі австрійські карти
ОБЕРІТЬ КВАДРАТ
- Стара австрійська карта України квадрат P7
- Стара австрійська карта України квадрат Q4
- Стара австрійська карта України квадрат Q5
- Стара австрійська карта України квадрат Q6
- Старі австрійські карти квадрат M6
- Старі австрійські карти квадрат N4
- Старі австрійські карти квадрат N6
- Старі австрійські карти квадрат N7
- Старі австрійські карти України квадрат O4
- Старі австрійські карти України квадрат O5
- Старі австрійські карти України квадрат O7
- Старі австрійські карти України квадрат P4
- Старі австрійські карти України квадрат P6
Україна на старих картах
Ні для кого не секрет, що старі карти мають особливу привабливість. Їх можна використовувати у вигляді чудової прикраси власного інтер’єру. Адже пильний розгляд карти може перенести тебе в зовсім інший світ, сповнений таємниць і загадок. З одного боку, старовинні карти відносяться до такої точної науки, як картографія, а з іншого розповідають про неймовірні події минулого: про пересохлі річки і навіть зниклі мегаполіси та країни.
Карти пізніших періодів не менш цікаві. Натхненно розглядаючи їх протягом тривалого часу можна з часткою смутку усвідомлювати невблаганний біг часу з низкою подій та звершень. Кожна назва, нанесена на карту, вміло приховує свою власну історію. Наприклад, країна козаків і воїнів – Терра Козакорум, Тартарія і т. д. Стара карта може настільки сильно привернути до себе увагу, що неможливо відірватися. Такий феномен не без зиску для себе помітили сучасні видавництва, щорічно випускаючи календарі із зображеннями найдавніших картографічних матеріалів.
Купуючи старовинну карту, ви автоматично стаєте власником не лише витвору мистецтва, а й історичної пам’ятки певної доби. Примітним є те що, щорічна вартість картографічних матеріалів загалом зростає на 20- 30%.
Старовинні карти україни
Картографічний матеріал України унікальний за своєю суттю, з більшою частиною цих артефактів можна ознайомитися, відвідавши музеї та приватні колекції поціновувачів старовини. До уваги глядачів показані старовинні карти, їхні оригінали та копії, а також плани. Отже, перед нами старовинна карта України із зображенням Київського та Брацлавського воєводств та провінцій, що входять до них. Видання датоване другою половиною XVIII століття, Німеччина. Авторство карти належить відомому німецькому картографу Зойтеру, родоначальнику школи картографії, що у Аугсбурзі. Пізніші видання карти носять авторство Лоттера, який, у свою чергу, перевидав цю карту, вказавши своє ім’я. Графічна техніка представлена у вигляді гравюри по металу у поєднанні з тонким колоруванням. Варто зазначити, що старовинні карти Зойтера є часами розквіту німецької картографії.
Ще одним шедевром старовини виступає карта р. Дніпро від острова Хортиця до міста Очакова, видання якої відноситься до другої половини XVII століття в місті Амстердам. Робота виконана майстром у техніці графічного мистецтва, зокрема гравюри на металі.
Карта України, землі козаків із прилеглими до неї провінціями Валахії, Молдови, Малої Татарії видано в німецькому місті Нюрнберзі та датовано 1720 роком. Її видавцем і водночас творцем є Іоанн Хоманн. Автор особливо відомий своєю приналежністю до знаменитої династії картографів, діяльність якої успішно проіснувала протягом ста років. У нерідких випадках роботи Хоманна виступали як приклади та зразки для його колег по цеху. Завдяки діяльності видатного майстра картографію на території всієї Німеччини почали сприймати як науку. Відмінною особливістю даної карти є наявність у верхньому лівому куті карти графічної прикраси із зображенням козаків