топографічна карта

Карти Черкаської області

Карти Черкаської області Золотоніський район Драбівський район‎ Жашківський район Звенигородський район Городищенський район‎ Кам’янський район Канівський район Катеринопільський район Корсунь-Шевченківський район Лисянський район Маньківський район‎ Монастирищенський район Смілянський район Тальнівський район Уманський район Христинівський район Черкаський район Чигиринський район Чорнобаївський район Шполянський район
icon

ОБЕРІТЬ РАЙОН

Прапор Холодного Яру

Черкаська область

Знайдені численні знаряддя праці, побуту і полювання свідчать нам про те, що наймолодша область України, Черкаська, вперше була заселена приблизно 40 тисяч років тому, в епоху палеоліту. Практично вся частина області відносилась до так званої Трипільської культури, яка відзначалася високорозвиненою сільськогосподарською та землеробською культурою. Більше 100 курганів, розкиданих по всій області, залишилися нам від скіфської цивілізації.

Землі Черкаської області відіграли важливу роль у захисті Київської Русі з її південної частини, бувши її форпостом від набігів кочовиків. До наших днів збереглися оборонні споруди у багатьох великих містах, які виконували також дуже важливу торговельну функцію на Русі (Канів, Корсунь, Родень). Як і на багато інших земель України, в часи монголо-татарської навали на Русь, тут настала значна рецесія у всіх сферах економічного та культурного життя. Пізніше сюди по черзі приходили польські та литовські завойовники.

Умань Софіївський парк

Вищезазначені факти сприяли зародженню козацтва на рубежі XV-XVI століть. Почали з’являтися перші оборонні споруди (замки), які відіграли важливу роль у подальших історичних подіях. Немалу роль належала Черкащині у часи визвольної війни під проводом Хмельницького, у музеях області збереглися десятки козацьких прапорів та військових знарядь.

Героїчною та відважною у історії Черкащини була Холодноярська Республіка. Холодний Яр став центром повстанського та партизанського руху українських патріотів та героїв з 1919 року. Холодноярські ліси та пагорби стали надійними оборонними помічниками на наступні 3 роки проти червоноармійського терору. Тисячі молодих хлопців і юнаків героїчно віддали своє життя за нашу та вашу свободу і незалежність, показавши тим самим, що українці – волелюбний та мужній народ, здатний ціною власного життя захищати свою родину землю.

Карти Черкаської області на нашому сайті представлені матеріалами від часів царської росії до карт супутникових знімків Google, а саме:

  • старі карти триверстовки
  • німецькі карти 500-метровки
  • детальні карти генштабу з прив’язкою
  • топографічні карти
  • карта Шуберта
  • австрійські дореволюційні карти для GPS
  • карти воєнних дій Другої світової війни
  • карта Стрільбицького XIX століття