Карти Другої Світової війни
ОБЕРІТЬ ОБЛАСТЬ
- Карти воєнних дій Закарпатської області
- Карти воєнних дій Івано-Франківської області
- Карти воєнних дій Чернівецької області
- Карти Другої Світової війни АР Крим
- Карти Другої Світової війни Вінницької області
- Карти Другої Світової війни Волинської області
- Карти Другої Світової війни Дніпропетровської області
- Карти Другої Світової війни Донецької області
- Карти Другої Світової війни Житомирської області
- Карти Другої Світової війни Запорізької області
- Карти Другої Світової війни Київської області
- Карти Другої Світової війни Кіровоградської області
- Карти Другої Світової війни Луганської області
- Карти Другої Світової війни Львівської області
- Карти Другої Світової війни Миколаївської області
- Карти Другої Світової війни Одеської області
- Карти Другої Світової війни Полтавської області
- Карти Другої Світової війни Рівненської області
- Карти Другої Світової війни Сумської області
- Карти Другої Світової війни Тернопільської області
- Карти Другої Світової війни Харківської області
- Карти Другої Світової війни Херсонської області
- Карти Другої Світової війни Хмельницької області
- Карти Другої Світової війни Черкаської області
- Карти Другої Світової війни Чернігівської області
Карти Другої світової війни
Карти Другої світової війни з розташуванням військ як радянських, так і німецьких сил доступні на нашому сайті майже для всієї території України. Військові карти показують стан і розташування військ на різні дати воєнного періоду по різних областях України.
Велика Вітчизняна війна була і залишиться однією з численних трагедій, що випали на долю України в кривавому XX столітті. Протягом минулого століття мільйони кращих синів України віддали своє життя. Починаючи з моменту приходу до влади червоної чуми радянського терору, що знищила велику частину інтелігенції і духовенства України, виславши їх у лагері на вірну смерть, до небаченого в історії Голодомору, що забрав до 10 мільйонів населення, при тому що запаси хліба і продовольства у ті невдалі роки були на дуже високому рівні. І безперечно трагедією України була сама Друга світова війна, німецький фашизм, який не зміг пройти повз “житницю Європи” з одними з найкращих чорноземів у всьому світі.
Мабуть, немає практично жодного куточка землі жодної області України, де б не розгортався театр воєнних дій. Вся наша країна увінчана пам’ятниками героям України, які своїми життями захищали нашу землю від ще одного ворога України, який намагався зробити її своєю колонією… Аналізуючи через роки факти тих часів, ми бачимо, що багато жертв можна було б уникнути, якби зомбовані червоні лідери не допускали просто ошелешливі військово-стратегічні помилки і не ставилися до людей як, власне, і за весь період кровавого режиму протягом 70 років, як до маленької шайби величезної машини. Наслідком стали мільйонні жертви, кинуті як гарматне м’ясо на знищення.
Але ані фашистська чума, ні набагато жахливіша криваво-червона тоталітарна система не зламали і не зламають дух народу України. Народ України іншої крові. Козацький, вольнолюбивий і сильний дух нашої країни не був підкорений ні за століття царів і вождів, і не буде підкорений нинішнім “лідером-гітлером” 21 століття.
Бог! Україна! Свобода!
Слава Україні!
Історія України за картами Великої Вітчизняної війни
Динаміку бойових дій, схеми руху військ важко уявити собі, не маючи карти. Саме тому завжди використовувалися картографічні матеріали воєнних дій, зокрема карти Другої світової війни. Вони повністю відображають стан воєнних дій і дають можливість зрозуміти, що, справді відбувається на фронті.
Це надзвичайно важливо в історичних, археологічних дослідженнях і експертизах, у вивченні історії в школах і університетах. У цих випадках карта воєнних дій – незамінний атрибут.
Як приклади військових карт, які і до цього часу актуальні і використовуються в історії, можна привести наступні:
- карти битв Великої Вітчизняної війни (1941-1945);
- карти РСЧА (1941);
- німецькі карти, зокрема карта-план “Барбаросса”, що демонструє напад фашистської Німеччини на Радянський Союз і багато інших.
Остання завжди використовується в школах на уроках історії, щоб показати учням, яким чином тодішня Німеччина вирішувала проблему суперництва Радянському Союзу на шляху до світового панування.
Говорячи про історію України, варто згадати карти Другої світової війни, які ілюструють такі важливі події:
- Штурм Одеси (9-10 квітня 1944 року);
- Штурм Запоріжжя (13-14 жовтня 1944 року);
- Котел під Києвом (26 вересня 1941 року);
- Харківська битва (12-29 травня 1942 року);
- Рівненсько-Луцька наступальна операція (27 січня – 11 лютого 1944 року);
- Мелітопольська наступальна операція (26 вересня – 5 листопада 1943 року);
- Кримська наступальна операція (8 квітня – 12 травня 1944 року).
Як бачимо, особлива увага приділяється саме подіям Великої Вітчизняної війни.
На той час всі українські території були окуповані німецькими загарбниками. Також у цей час українські націоналісти, під керівництвом Степана Бандери, спробували створити незалежну українську державу. Однак задум не вдалося реалізувати, і всі прихильники цієї ідеї потрапили у концтабори.
За роки війни великий розвиток на території України отримав партизанський рух. Такі загони формувалися силами військ і націоналістичних організацій, а також за ініціативою активістів. Їх діяльність також відображена на картах боїв. До речі, найбільш відомою є організація УПА.
Жорстокі дії окупантів України призвели до загибелі великої кількості людей. Тільки у Києві було знищено понад 100 000 людей. Місцем їх загибелі став Бабин Яр. Ці події також зафіксовані на історичних картах України. Також картографічні матеріали відображають схеми пересування населення, насильно депортованого до Німеччини, біженців, які були змушені розсіятися по світу.