топографічна карта

КАРТИ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Карти Донецької області Амвросіївський район Бахмутський район Бойківський район Великоновосілківський район‎ Волноваський район Володарський район Добропільський район‎ Костянтинівський район‎ Лиманський район Мангушський район Мар’їнський район‎ Новоазовський район Олександрівський район Покровський район Слов’янський район Старобешівський район‎ Шахтарський район‎ Ясинуватський район
icon

ОБЕРІТЬ РАЙОН

Старі фото Донецька

Донецька область

Донецька область – промислове серце України, що своїм коріням сягає далекої епохи палеоліту. Віддавна землі були заселені кочовими племенами скіфів, сарматів і половців. Українці почали заселяти степові землі в 10-11 столітті, але не встигли освоїтися через напади монголо-татар, і були вимушені переселитися вглиб Київської Русі.

Пізніше на землях Донбасу оселилися українські козаки і селяни з Правобережної України. У 17 столітті починається промисловий видобуток солі, а через декілька десятиліть, в середині 18 століття, будуються перші великі заводи з переробки солі (Бухмутський і Торські заводи).

Фото Юзівка

Промислове освоєння Донецького регіону почалося у 18 столітті, після хвилі міграції як із Західної частини України, так і з інших країн, хоча, як і раніше, головну роль відігравали українці. Початок пошуків вугільних родовищ слугував притоку великих приватних інвестицій. Було побудовано низку шахт і заводів на кошти царської росії, зокрема князя Кочубея, який побудував один із перших на території України заводів з виробництва залізничних рейок. Пізніше його права на володіння були продані англійському підприємцю Джону Юзу, що послужило ще більшим поштовхом для розвитку регіону і нових інвестицій.

У подальшому Донецька область перетворилася на найрозвиненішу промислову область України з найбільшими родовищами залізної руди та кам’яного вугілля. Незважаючи на складну екологічну ситуацію у зв’язку з великою кількістю заводів і комбінатів, місто Донецьк був визнано одним із лідерів у званні “Зелене місто” серед усіх промислових міст Європи.

На нашому порталі історичних карт ви можете знайти наступні карти Донецької області:

  • Карти Шуберта Донецької області;
  • Карти Генштабу;
  • Карта триверстовка по Донецькій області з прив’язкою;
  • Детальні топографічні карти Донецька і області;
  • Старі дореволюційні карти ПГМ (Бахмутського повіту);
  • Карта Донецької області під час воєнних дій Другої світової війни;
  • Супутникова карта Донецької області Google Maps (для OziExplorer і Androzik);
  • Сталінський округ та детальні карти одноверстовки Донецького вугільного басейну (геологічна карта);
  • Детальна карта Донецької області з США 50-х років топографічна.