топографічна карта

Карти Чернігівської області

Карти Чернігівської області Бахмацький район Бобровицький район Борзнянський район Варвинський район Городнянський район Ічнянський район Козелецький район Коропський район Корюківський район Куликівський район Менський район Ніжинський район Новгород-Сіверський район Носівський район Прилуцький район Ріпкинський район Семенівський район Сновський район Сосницький район Срібнянський район‎ Талалаївський район Чернігівський район
icon

ОБЕРІТЬ РАЙОН

Чернігів

Чернігівська область

Чернігівська земля бере свій початок ще в давні часи палеоліту, коли на цих землях жили перші племена ранніх слов’ян – сіверяни і поляни. Знаходячись у вигідному розташуванні, Чернігівщина має досить м’який клімат і одні з найплідніших земель України, що послужило поштовхом для заселення цієї місцевості в часи Київської Русі вздовж річки Десни. Варто сказати, що саме через цю область проходив один з найбільших торгових шляхів.

Чернігівські землі практично постійно були в бойовій готовності і неперервно вели війну з кочовими племенами, такими як половці. Також постійні міжусобні сутички князів сприяли розпаду Чернігівського князівства на ряд менших (Новгород-сіверське князівство, Путивльське, Рильське). Масштабних руйнувань, які практично знищили князівство, завдали монголо-татари у 1239 році.

Старе місто Чернігів

По черзі Чернігів і округа перебували то в Польсько-Литовському князівстві, то у складі московського. Чернігівський край в історичні періоди повстань і визвольного руху проти окупантів ніколи не залишався осторонь. І у часи Богдана Хмельницького, і у часи Івана Мазепи арена бойових дій так чи інакше була пов’язана з цими землями. Чого тільки варте місто Батурин, яке було однією з останніх столиць і гетьманською резиденцією Гетьманів України.

Шляхом розділення Малоросійської губернії виділилась окрема Чернігівська губернія, до складу якої увійшли 15 повітів (пізніше мало бути 18 повітів). Будучи однією з найбільш густонаселених губерній свого часу, як і більшість, припинила своє існування в 1917 році.

На нашому сайті, карти Чернігівської області представлені великою різноманітністю за датою випуску та їх масштабом:

  • Карти триверстовки Чернігівської губернії (з прив’язкою для OziExplorer)
  • Карти Шуберта нової редакції (і німецького випуску)
  • Детальні топографічні карти
  • Німецькі карти (500-метровки, кілометровки)
  • Прив’язані супутникові знімки (карта Чернігова Google Maps)
  • Стара карта одноверстовка Чернігівської губернії
  • Військові карти Другої світової війни та багато інших

Традиційно, частина карт на нашому сайті вже має прив’язку і готова для використання в GPS-навігаторах та планшетах як в Ozi Explorer, так і в Androzik.

Дім Мазепи Чернігів