КАРТА ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ОБЕРІТЬ РАЙОН
- Апостолівський район
- Васильківський район
- Верхньодніпровський район
- Дніпровський район
- Криворізький район
- Криничанський район
- Магдалинівський район
- Межівський район
- Нікопольський район
- Новомосковський район
- П’ятихатський район
- Павлоградський район
- Петриківський район
- Петропавлівський район
- Покровський район
- Синельниківський район
- Солонянський район
- Софіївський район
- Томаківський район
- Царичанський район
- Широківський район
- Юр’ївський район
Дніпропетровська область
Дніпропетровська область, як і інші регіони Центральної України, своєю історією бере початок тисячі років назад, у часи раннього палеоліту. Різноманіття флори і фауни разом із сприятливим кліматом сприяли заселенню долин і річок ранніми цивілізаціями: кіммерійцями, гунами, скіфами, сарматами. Висота курганів іноді сягала понад 20 метрів, утворюючи великі піраміди з скарбами (Чортомлицький курган). Не даремно, за часів російської імперії це місце жартівливо стали називати “золотою лихоманкою”, оскільки чутки про нескінченні багатства, що зберігаються під тоннами землі, приваблювали сюди як царських археологів, так і простих селян-авантюристів, які хотіли знайти свій скарб. Не можна сказати, що їхні успіхи були марними, багато золотих і срібних виробів було видобуто з-під землі, і вони досі зберігаються в приватних і державних колекціях. Можливо щось і ви зможете знайти, безкоштовно користуючись нашими детальними картами на сайті.
Славетний торговий “Шлях із варягів у греки” сприяв ще більшому розвитку цієї місцевості в часи Київської Русі. Проте успіху у розвитку і заселенні необжитих місць покла кінець монгольсько-татарська орда, що спустошувала Київську Русь у XIII столітті. У історії залишилася назва “Дике поле” для цих земель.
На момент утворення в 1783 році Єкатеринославської губернії (назва дана імператрицею Єкатериною сьогоднішньому місту Дніпро) була однією з найбільших губерній імперії. За історичними відомостями, місто повинно буловизнатись третьою столицею царської росії.
На мегапорталі наявні наступні карти Дніпропетровської області:
- Карти Шуберта Єкатеринославської губернії;
- Триверстовки старої і нової редакції з прив’язкою;
- Детальні карти Генерального штабу;
- Плани Генерального межування повітів (2 версти);
- Німецькі карти;
- Військові карти Другої світової війни;
- Прив’язані супутникові карти Google Maps.
Також варто відзначити та розвіяти міф про те, що Дніпропетровська область складається з земель, що повні промислових відходів, важкого повітря і жовтих забруднених річок. Цей стереотип мають люди, які ніколи раніше не були і не спостерігали за тими історичними та культурними пам’ятками, що збереглися до наших днів. П’ять з семи відомих запорізьких січей знаходяться саме на Дніпропетровщині (козацькі вали, споруди, цвинтарі, фортеця Кодак). Багато водоспадів, каньйонів і просто чаруючих видів Дніпра є невід’ємною частиною однієї з найбільш розвинених промислово-індустріальних областей України.