топографічна карта
31.01.2024
Поділитись:
Геральдика України
Герб Війська Запорозького

Герб Війська Запорізького, в більш широкому трактуванні – символ Великої України загалом (без Києва). Символізує героїчні часи історії нашого народу, козацьку спадщину України, нашу наполегливість, упертість і відвагу у захисті Рідної Землі.

Герб Королівства Галицького

Герб Королівства Галицького і Лодомерії – в більш широкому трактуванні символ Західної України і Галичини. За походженням є гербом галицьких королів. Зображується відповідно до національних українських кольорів – золота на синьому фоні. Водночас є символом духовного і культурного центру України – міста Львова.

Архангел Михаїл

Герб міста Києва – столиці Української Держави, давнього міста Східної Європи. Зображує Архангела Михаїла – Святого покровителя, захисника і обранця цієї української перлини. За легендою, під час нападу печенігів на Київ у 1036 році Архангел Михаїл у вигляді молодого чоловіка повідомив Королю Русі Ярославу Мудрому (який тоді був із військом за межами столиці) про напад і таким чином врятував місто.

Прапор УПА

Знамено боротьби за Волю України. Виникло в середині ХХ століття як символіка Української Національної Революції. Має багато трактувань, серед яких найпоширеніші “Воля або смерть” (червоний – традиційний колір свободи, чорний – колір трауру за померлими), “кров борця за Україну на чорній українській землі”.

Червоно-чорне кольорове поєднання дуже поширене в українському вишиванні, в орнаментах, в народному живопису і вельми давнє за походженням, можливо, воно мало сакральне значення.

Прапор Війська Запорозького

Прапор Війська Запорізького – прапор малинового кольору, традиційно вважається Козацьким Прапором. Малиновий колір є в геральдиці кольором благородства і лицарства, перемоги та відваги.

Тризуб ОУН

Бойовий Тризуб – Тризуб із зображенням середнього зуба у вигляді Меча є символом боротьби проти ворогів України, помсти катам нашого народу, справедливої помсти. Виник в 1920-х роках серед українських націоналістів, використовувався як офіційний символ ОУН; з 1940 року був емблемою ОУН полковника А. Мельника.

Тризуб – історичний символ української державності, княжий Знак середньовічних київських князів.

Вчені до сих пір так і не прийшли до єдиного висновку щодо значення тризуба. Схожі символи використовувалися в давній Індії та інших країнах. На сьогодні відомо більше 40 версій і значень цього символу. За різними версіями, він позначає владу, елементи релігії, орнамент, якорі (або рибальські снасті), також вважається, що в міфології цей символ пов’язує три світи: небесний, земний і підземний. Християни пізніше вказали тризуб, як єдність Бога Отця, Бога Сина і Святого Духа.

На сьогоднішній день в Конституції України сказано, що головним елементом великого герба України є Тризуб.

Традиційно зображується золотим на блакитному фоні – відповідно до традиційних кольорів українського прапора.