топографічна карта
01.02.2024
Поділитись:
GPS навігатори як інструмент пошуку з металошукачем
Старі карти в навігаторі

Мабуть, кожен у дитинстві хоча б раз грав у дворі у пошуки скарбів, перебуваючи під враженням від фільмів про піратів, авантюристів і таємничі багатства, закопані під землею. Дехто зі зневагою стежить за дитячими іграми, посміхаючись в кулак, дивлячись на їхню захопленість. Але що, якщо ми скажемо, що знайти скарби це зовсім реально? У минулі часи мандрували безліч караванів, перевозячи коштовності та важливі артефакти. Часто люди ховали це багатство в землю, боячись грабежів і надіючись повернутися пізніше за своїми речами. Проте, як ми знаємо, багатьом скарбам так і довелося залишитися незнайденими.

Нехай це і здається утопією, але знайти скарб сьогодні – це абсолютно здійсненна мрія. Для цього вам, як і в дитинстві, знадобиться карта, а також необхідне обладнання. Звісно, це не буде клаптик пергаментного паперу з шифрованими написами та стара лопата. У наш час сучасних технологій вам призначено щось краще, зокрема навігатори.

 

Для чого потрібні GPS-навігатори?

Щоб визначити місце розташування передбачуваної знахідки, знадобляться GPS-навігатори або спеціальні телефони для пошуку з встановленими програмами OziExplorer або Androzik. Ці пристрої значно полегшать вашу роботу і перетворять її на цікаву пригоду. Доречі, розробники цих пристроїв передбачили все і зпроектували їх з надміцним корпусом і водонепроникним захистом, що немаловажливо, коли ви ходите по полях, в пилу, а часто і під дощем. Багато моделей також дозволяють проводити порівняння старих і сучасних карт, щоб шукачі не плутали в своїх обчисленнях. Звісно, хтось вважатиме паперові старовинні карти більш романтичним варіантом, огорнутим аурою таємниці і пригод, але визнаємо – сучасні GPS-пристрої заощадять вам безліч часу та нервів.

Навігатори зі старими картами

Використання технології GPS

Теоретично все відбувається наступним чином: після знаходження цікавого місця на мапі в дію вступає GPS. Далі розумний пристрій намагається визначити наші координати, після чого їх навігатори завантажує старі карти зі збереженням і вказівкою назв. Знову продовжуємо пошук. Однак при бажанні повернутися на попереднє місце пошуку, де було знайдено знахідку, варто легким рухом руки запустити GPS і вибрати збережену точку координат. Цікаво, що пристрій відображає відстань в метрах, а стрілочка вказує напрямок руху. Все досить просто і максимально зрозуміло.

 

Карти для навігатора

Карти для навігатора GPS необхідні для більш коректної роботи самого GPS-навігатора. Сучасні карти для навігатора можуть включати найбільш детальну та розгорнуту інформацію. Наприклад, ліцензійна версія карти Європи містить так звану адресну базу приблизно сорока європейських країн, включаючи Україну, ідеально підходить для мандрівників, оскільки містить численні вказівки і розташування всіх існуючих пам’яток архітектури, готелів і т. д. У випадку зі старовинними картами слід ретельно ознайомитися з вказаними на карті не менш старовинними знаками і визначеннями. На нашому сайті ви зможете знайти всі необхідні для пошуку карти України, як стародавні до революції, так і післявоєнні. Карти з прив’язкою йдуть в двох форматах OZF2 та MAP.

Ми постійно будемо поповнювати наш портал новими картами з готовою прив’язкою. Вам потрібно буде просто правильно встановити і налаштувати програму на навігаторі, планшеті або телефоні і завантажити карти в відповідну теку.

 

Якщо ви хочете купити GPS-навігатор зі старими картами для копа, з вже налаштованими та перевіреними нами мапами, для обраної вами місцевості, зайдіть в розділ GPS-навігатори і оберіть те, що вам потрібно!